Podkastomanija arba 5 geri podkastai, kuriuos verta perklausyti

written by Živilė 2018-01-26

– ką veiki?
– klausaus podkasto.
– ko tokio?

Kol prie vakarienės stalo draugai aptarinėja naują filmą ar TĄ serialą, man knieti papasakoti apie podkastomaniją. Podkastomanija tai ne kokia liga, o neišdildomas noras klaustyti podkastų ir dalintis jų metu išgirstomis idėjomis. Ir nors podkastų mada Lietuvoje dar tik prasidėjo tik laiko klausimas kada ji įsisiūbuos, mat padkastomanija užkrėčiama ir greitai plintanti.

Podkastai ateina į pagalbą, kai smegenys ištroškusios įdomios informacijos, kai akys užimtos, o ausys neturi ką veikti. Jie nereikalauja žiūrėti į ekraną, todėl gali būti klausomi bet ir kur bet kada. Atliekant tokias monotoniškas veiklas kaip važiavimas viešuoju trantu ar vonios šveitimas. Klausantis tinkamo podkasto pakyla nuotaika ir padidėja motyvacija. O svarbiausia jam nereikia recepto, tad net ir su vaistinės pertvarka tai garantuota pagalba geresnei nuotaikai. Susidomėjote, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Siūlau 5 šiuo metu labiausiai patinkančius podkastus:

Happier with Gretchen Rubin

Happier with Gretchen Rubin podkasto misija, kaip išduoda pavadinimas, yra padėti pasijusti geriau ir pradėti gyventi laimingesnį gyvenimą. Gretchen ir Elizabeth – laidos vedėjos ir seserys – diskutuoja apie pozityvių įpročių formavimą, kalba apie įvykius, prisidėjusius prie geresnės savijautos ar atvirkščiai, privertusius jaustis prislėgtai bei kiekviename epizode siūlo po paprastą idėją, kurią pritaikius greičiausiai pasijustume geriau. Laidos formatas – neįpareigojantis, laisvas ir pozityvus. Tiesa, pozityvus amerikietiškai ir kartais perdėtai, todėl kiek erzinantis, tačiau tuo pačiu kažkuo kabinantis. Galbūt todėl, vos atradus šį podkastą jo klausiausi kiekvieną dieną, be jokios išimties. Tai tapo beveik taip pat įprasta, kaip gurkšnoti rytinį kavos puoduką, padėjo ištempti ne vieną juodą žiemos dieną ir turėjo itin teigiamą poveikį savijautai.

Labiausiai rekomenduoju:

 • ieškantiems daugiau džiaugsmo kasdienybėje;
 • jei reikia podkasto, padėsiančio pakelti nuotaiką ir produktuvumą;
 • ieškantiems būdų kaip pasijusti geriau;

Hidden Brain

Besidomintys psichologija, norintys įdomaus ir nepopsiško podkasto turėtų duoti šansą “Hidden Brain”. Socialinių mokslų korespondentas Shankar Vedantam, “Hidden Brain” pasitelkdamas psichologijos ir neurobiologijos žinias bei išskirtinius pasakojimo gebėjimus duoda įžvalgų į tai kodėl priimame vienus ar kitus gyvenimo sprendimus, padeda geriau suprasti ne tik save, be ir aplinkinius. “Hidden Brain” smagus ir įtraukiantis, tačiau tuo pačiu nebanalus. Jo temos labai įvairios kažką įdomaus, tikiu, rastų kiekvienas.

Labiausiai rekomenduoju, jei:

 • domiesi psichologija, sociologija, elgsenos ekonomika;
 • nori geriau suprasti savo ir aplinkinių elgesių bei pasirinkimus;
 • ieškai podkasto, kurio metu būtų įtraukiančiai ir įdomiai aptariami socialinių mokslų tyrimai ir jų pritaikymai;

Psychology In Everyday Life: Psych Files

Psychology In Everyday Life – vienas puikiausių atradimų podkastų pasaulyje, leidžiantis pasijusti taip, lyg ir vėl sėdėčiau psichologijos paskaitose. Kaip pabrėžia podkasto vedėjas prof. Michael A. Britt  podkastas nėra skirtas patarimams ar populiariosios psichologijos lygio išvedžiojimams. Kiekvieno epizodo metu profesorius pasakoja apie pasirinktą temą, atliktus tyrimus, suteikia realaus gyvenimo pavyzdžių, susieja tai su pasaulio įvykiais. Podkastas įdomus, įtraukiantis, profesionaliai pateiktas, pilnas naudingos informacijos. Klausant praverstų bent bazinės psichologijos žinios, kad būtų lengviau susigaudyti su terminologija ir pavardėmis, tačiau, tikiu, būtų įdomus ir naudingas daugumai.

Labiausiai rekomenduoju, jei:

 • domiesi psichologijos žiniomis ir tyrimais;
 • turi psichologijos pagrindus;
 • iš podkasto tikiesi naujos, įdomios ir moksliškai paremtos informacijos;

The Science of Social Media

The Science of Social Media skirtas visiems socialinių medijų fanatikams, tiems, kuriems socialinės medijos yra kasdienė duona ir kefyras. Trumpuose epizoduose laidos vedėjai pasakoja apie Instagram, YouTube, Facebook ir kt. tinklų naujienas, padeda geriau suprasti socialinių platformų virtuvę ir suteikia vertingų patarimų.

Labiausiai rekomenduoju, jei:

 • esi socialinių tinklų fanatikas;
 • socialinės medijos yra tavo kasdienė duona ir kefyras;
 • esi jaunas (arba nebelabai) verslininkas;’

Harry Potter and the Sacred Text

Visiems Hario Poterio fanams skirtas podkastas, kurio metu laidoje vedėjai Vanessa ir Casper ima po atskirą Hario Poterio skyrių ir lyg kokioje literatūros pamokoje jį nagrinėja pagal pasirinktą temą (ištikimybė, pyktis, atleidimas ir kt.), narplioja galima užslėptas mintis, dalinasi asmeninėmis ir klausytojų istorijomis. Nors pačioje pradžioje teko pratintis prie vedėjų intonacijų ir bendravimo manierų, podkasto koncepcija iš tiesų įtraukį ir suteikė gerų įžvalgų tiek apie knygą, tiek apie gyvenimą apskritai.

Labiausiai rekomenduoju, jei:

 • esi ištikimas Hario Poterio fanas;
 • mokykloje dievinai literatūros pamokas;
 • norisi lengvai klausomo, neįpareigojančio podkasto;

Šį kartą tiek! Jeigu kuriam nors podkastui duosite šansą – duokite žinią ar patiko 🙂 O jeigu turite savo rekomendaciją – būtinai pasidalinkite komentaruoseю Padėkime Podkastomanijai plisti!

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

0 komentaras

Susiję įrašai

Komentarai

Read previous post:
Ar socialiniai tinklai mus daro vienodais? | DIENOS DERINYS

Close