Kodėl (beveik) atsisakiau veido šveitiklių su granulėmis?

written by Živilė 2017-08-28

Mechaniniai veido šveitikliai mėgiami visais laikais, dėl savo akivaizdžių, iš karto pastebimų privalumų. Po odos šveitimo su granulėmis pašalinami veido ir lūpų odos šerpetojimai, oda atrodo žvalesnė ir skaistesnė, o bet koks ant viršaus tepamas makiažas nugula gražiau. Visgi, jeigu veido šveitimas kažkada buvo viena mėgstamiausių veido procedūrų, tai dabar tą atlieku tik retkarčiais. Ir tokiam sprendimui turiu 3 pakankamai geras priežastis.

Odos kankinimo įrankis

Nepaisant didžiulio pasirinkimo, rasti odai švelnų šveitiklį yra sudėtingiau nei turėtų būti. Ne maža dalis rinkoje esamų šveitiklių vis dar primena viduramžių kankinamą. Didžiulės, aštrios granulės braižo odos paviršių, palieka odą raudoną ir sudirgintą. Sprendžiant iš patirties, tas itin būdinga natūralios sudėties šveitikliams, kurių pagrindą sudaro abrikosų kauliukų granulės ar pan. Kūno odai toks šveitimas galbūt ir nepakenks, tačiau veido oda, ne paslaptis, yra kur kas jautresnė ir nenusipelnė tokio brutalaus elgesio.

Plastikinės mikrodalelės

Sakysite, jog šiais laikais galima rasti ir labai švelnių pasirinkimų, tačiau šie paprastai sukurti plastikinių mikrodalelių, kenkiančių aplinkai, pagrindu.  Kosmetikoje plastiko dalelės plačiai naudojamos dėl paprastos ir labai akivaizdžios priežasties – jos pigios, taigi leidžia gamintojams sutaupyti. Ties šiuo momentu nereikėtų apsigauti manant, kad plastiko daleles rasime tik pigiuose šveitikliuose. Jie gyvena šveitikliuose tokių žymių ir prabangių prekės ženklų, kaip Clinique, Vichy ir Dior. Mažytės plastiko dalelės po naudojimo patenka į vamzdžius, upes ir vandenynus, žuvų skrandžius ir mūsų organizmus bei tampa milžiniška ekosistemos problema, apie kurią jau prakalbo ne viena šalis. Deja, parduotuvės vis dar perkištos tokiomis priemonėmis, tad sprendimas pirkti ar ne lieka vartotojams. Jei niekada neteko girdėti apie šią problemą, siūlau pažiūrėti informacinį vaizdo įrašą.

AHA rūgštys

Atradimas, kuris galutinai paskatino rečiau naudoti mechaninius šveitiklius buvo AHA rūgštys ir jos teikiami privalumai. Glikolio ir pieno rūgštys švelniai eksfolijuoja, skatina odą atsinaujinti, ilgainiui skaistina, gerina odos tekstūrą ir turi gausybę kitų privalumų, kuriuos aprašiau įraše “Dėmesio centre: AHA rūgštys gražesnei ir jaunatviškesnei odai”.

Ar visiškai atsakiau fizinių šveitiklių?

Kaip sufleruoja pavadinimas, nėra taip, jog visus šveitiklius su granulėmis supakavau ir išmečiau pro langą. Retomis progomis juos vis dar naudoju, tačiau stengiuosi labai gerai atsirinkti  ką perku ir rekomenduoju. Paminėjimo vertas šveitiklis, kurį atradau prieš kelis metus – skaistinantis šveitiklis iš Acure Organics. Natūralios sudėties, be aplinkai kenkiančių dalelių. Nėra pats švelniausias, tačiau nėra ir traumuojantis. Prisimenu tomis dienomis, kai norisi greito, skaistinančio, odą pažadinančio efekto.

O kaip jūs, ar naudojate mechaninius veido šveitiklius?

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

0 komentaras

Susiję įrašai

Komentarai

Read previous post:
Kelionių dienoraštis | Kopenhaga

Kaip išdavė mano Instagram paskyra (@zivile.ku), praėjusį penktadienį išskridome į dviračių miestą. Metų bėgyje tai jau antra kelionė į Kopenhagą...

Close