5 mineralinės kosmetikos problemos ir kaip jų išvengti

written by Živilė 2017-07-24

Mineralinė pudra, tai lyg kosmetikos geroji fėja. Ji tinka visais metų laikais ir visiems odos tipams. Jei mineralinė kokybiška, ji nekemša porų, neerzina, gerai “ištveria” karščius, natūraliai atrodo ir suteikia papildomą apsaugą nuo saulės. Nors įprastai su mineraline susidraugauti lengva, retkarčiais galima susidurti su tokiomis problemomis, kaip išryškėjusios poros ir raukšlelės, labiau pastebimas sausumas, kaukės efektas, per mažas maskavimas ir greitai pasirodantis blizgesys. Visa laime, su minėtomis problemomis lengva susitvarkyti, tad tai neturėtų tapti priežastimi mineralinės atsisakyti.

Veido paruošimas

Raktinis žingsnis dengiant mineralinę pudrą yra odos paruošimas. Jeigu oda sausa ir šerpetojanti, prieš dengiant ją svarbu gerai sudrėkinti. Kitu atveju, mineralinė gali ne tik išryškinti odos trūkumus, bet ir papildomai pasausinti. Panašiai, jei po naudojimo išryškėja poros, po apačia patartina naudoti poras užpildančią bazę. Riebios odos savininkams pravers matizuojanti pudra arba tą pačią funkciją atliekantis kremas (pavyzdžiui, Bioderma “Pore Refiner”).

Tinkamas teptukas

Tai, kaip gerai atrodys mineralinė pudra labai priklauso nuo pasirinkto šepetėlio. Tai nėra priemonė, kurią galima padengti pirštais ar su bet kuo kas pakliuvo po ranka. Geriausiai tinka kabuki tipo teptukas. Jeigu norisi, jog mineralinė suteiktų lengvesnį dengimą reikėtų rinktis apvalesnį kabukį (pavyzdžiui, tokį), jeigu dengimo norisi stipresnio – tiks plokščiai kirptas šepetėlis (pavyzdžiui, toks). Tinkamas teptukas leis mineralinę padengti tolygiai, lengvai išgauti norimą maskavimą.

“Šlapias” degimas

Prieš kelis metus, kai tik pradėjau naudotis mineraline kosmetika, maniau, kad pagrindinis mineralinės pudros minusas yra pernelyg mažas maskavimas. Kadangi tuo metu odos būklė buvo kur kas prastesnė, norėjosi geriau užmaskuoti įvairiausius jos trūkumus. Ir kaip tik tuomet, internete užtikau puikų patarimą. Norint, jog mineralinės dengimas būtų stipresnis, o oda atrodytų natūraliai, mineralinę galima naudoti “šlapią”. Paėmus šepetuką su nedideliu pudros kiekiu jį tereikia lengva dulksna apipurkšti vandeniu ir tik tuomet sukamaisiais judesiais dengti veidą.

Sluoksniavimas

Kaip ir bet koks kitas makiažas, geriausiai mineralinė atrodo dengiama sluoksniuojant. Jeigu ant odos užverčiamas didelis kiekis pudros, žinoma, jog ji atrodys blogai ir perkrautai. Tačiau imant po nedidelį kiekį ir jį kruopščiai įtrinant sukamaisiais judesiais, rezultatas atrodys natūraliai ir lygiai. Sluoksniavimas praverčia ir tuo atveju, jei reikia labiau užmaskuoti vieną kitą odos trūkumą. Jei ryte pasveikino spuogelis ant smakro, dar nereiškia, jog veidą reikės cementuoti. Pilnai pakaks išsitraukti maskavimo šepetėlį ir sluoksniuojant stipriau užmaskuoti tik problemines vietas.

“Kaukės” efektas

Dirbtinės “kaukės” efekto padės išvengti visi iki šiol minėti “triukai”: odos sudrėkinimas, pudros sluoksniavimas, tinkamas teptukas. Tačiau jei po mineralinės dengimo oda vis tiek atrodo perkrauta, geriausias būdas pagerinti situaciją – ant veido negailint papurkšti vandens arba rožių ar kitų gėlių hidrolato. Pamėginkite!

Jeigu mineralinės dar nebandėte, kviečiu skaityti įrašą apie 5 asmeniškai mėgstamiausias mineralines pudras!

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

0 komentaras

Susiję įrašai

Komentarai

Read previous post:
Kinetics nagų laikai
Kinetics nagų laikai su geliniu efektu

Pirmą kartą Kinetics nagų laikus išbandžiau dar kovo mėnesį, kai į namus atkeliavo 8 pavasariškų atspalvių kolekcija. Išbandžiau, susidariau puikiausią  įspūdį,...

Close