Hialurono rūgštis: ką svarbu žinoti? | papildai, injekcijos, kremai

written by Živilė 2017-07-12

Odos priežiūros pasaulyje madingi ingredientai ateina ir išeina, ir nemaža dalis jų nėra nusipelnę gaunamo dėmesio. Hialurono rūgštis, arba tiesiog hialuronas nėra vienas tokių atvejų. Tai iš tiesų naudingas ingredientas, tačiau tuo pačiu apipintas mitais, todėl šiame įraše – apie tai kas tas hialuronas, kodėl visi eina dėl jo iš proto, kurie pažadai pagrįsti, o kurie nelabai.

Hialurono rūgšties privalumai

Hialuronas yra natūraliai, mūsų organizme randama medžiaga, kurio užduotis odoje – pritraukti ir išlaikyti didelį drėgmės kiekį. Jis dirba viršvalandžius tam, kad palaikytų drėgmės balansą ir tokiu būtų užtikrintų gerą odos būklę. Kaip galima atspėti, didžiausias hialurono atsargas turi kūdikiai, kurių oda nepaprastai švelni ir minkšta. Deja, senstant, hialurono pasigaminame kur kas mažiau. Sumažėjus jo kiekiui, oda praranda gebėjimą išlaikyti savyje drėgmę, suglemba, tampa mažiau stangri ir ne tokia elastinga.

Kadangi mažėjant hialurono kiekiui odoje ryškėja odos senėjimo požymiai, iškelta prielaida, jog kažkokiu būdu padidinus hialurono kiekį odoje, pavyks atsukti laikrodį atgal. Taip mūsų rinką užtvindė hialurono rūgštimi praturtinti kremai ir serumai, hialurono rūgšties papildai ir injekcijos. Visi šie būdai dalina bene identiškus pažadus ir žada odai grąžinti jaunystę, tačiau viskas nėra taip paprasta, kaip norėtųsi.

Hialurono rūgšties papildai

Permetus akimis hialurono rūgšties papildų pasirinkimą, galima rasti dviejų tipų pažadus. Visų pirma tvirtinama, jog šie papildai gerina sąnario funkcijas ir padeda išvengti susijusių ligų. Tokie pažadai nėra laužti iš piršto, nors esami tyrimai (ir net skirtingos meta-analizės) pateikia nevieningas išvadas. Tačiau ne apie sąnarius. Tų pačių papildų aprašyme teigiama, jog hialurono rūgšties kapsulės atstato odos drėgmę, lėtina senėjimo procesus ir grąžina odai stangrumą. Skamba intriguojančiai, tačiau pastarasis pažadas turėtų kelti ne smalsumą, o skeptiškumą, mat nešališkai gautų įrodymų, patvirtinančių pro burną vartojamos hialurono rūgšties naudą odai, deja, nėra. Nors tas, žinoma, netrukdo didinti nei skirtingų papildų pasiūlos, nei kainos.

Hialurono rūgšties injekcijos

Kol kas veiksmingiausias būdas pasinaudoti hialurono rūgšties privalumais yra injekcijos. Jų pagalba galima pastebimai sumažinti aplink lūpas, nosį, akis esančias raukšleles, padaryti putlesnes lūpas, atlikti paakių zonos korekciją. Po trumpos ir tikint atsiliepimais neskausmingos procedūros oda atrodo lygesnė ir gražesnė, o rezultatas neatrodo dirbtinai. Tiesa, tokios injekcijos brangios, o teigiamas poveikis pastebimas maždaug pusmetį-metus, tad norint rezultatą išlaikyti, procedūras reikėtų kartoti.

Kremai su hialurono rūgštimi

Kur kas labiau prieinamas, neinvazinis būdas naudotis hialurono rūgšties privalumais yra kremai ir serumai praturtinti hialurono rūgštimi bei hialurono rūgšties druska (sodium hyaluronate). Kad ir ką sakytų reklamos, šie produktai nesuteiks tokio drastiško efekto kaip injekcijos. Tačiau gali papildyti odos priežiūros rutiną, užtikrinti geresnį drėkinimą, padaryti odą vizualiai gražesnę, minkštesnę. Svarbiausia – rasti produktą, kurio sudėtyje hialurono rūgštis užims garbingą vietą. Labai neretai, kremuose su hialurono rūgštimi, hialuronas rikiuojasi ingredientų sąrašo pabaigoje. Keli produktai, kurie sudėties atžvilgiu verti dėmesio:

Hialurono rūgšties šalutinis poveikis

Prieš skubant užsisakyti hialurono rūgtšies pagrindu sukurtą serumą, reikėtų žinoti, jog naudojant panašius produktus įmanoma sulaukti atvirkštinio efekto, t.y. odos sausėjimo. Toks poveikis iš tiesų tikėtinas tuo atveju, jei priemonė naudojama ten kur klimatas itin sausas. Kadangi hialuronas negauna drėgmės iš aplinkos, ima ją “traukti” iš odos. Panašiai nutikti gali ne tik atostogaujant Egipte, bet ir leidžiant laiką šildomose patalpose.

Jeigu turite klausimų, pastebėjimų, prieštaravimų ar pageidavimų ateities įrašams – susitinkame komentaruose!

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

2 komentarai

Susiję įrašai

2 komentarai

Miglė 2017-07-13 - 14:45

Kaip visada įdomu ir naudinga! Pasmalsausiu, ar pati naudojate kokį nors hialurono serumą?

Reply
Živilė 2017-07-13 - 14:47

Migle, džiaugiuosi girdėdama 🙂 Taip, šiuo metu pati naudoju The Ordinary serumą 🙂

Reply

Komentarai

Read previous post:
Odos priežiūra vasarą: ką svarbu žinoti?

Dažnas savo odos priežiūra labiausiai susirūpina žiemą, kai klimatas grasina atšiauriu šalčiu. Apsivyniojame keliais šalikais, domimės, kokie kremai odą saugos,...

Close