Odos priežiūra vasarą: ką svarbu žinoti?

written by Živilė 2017-07-08

Dažnas savo odos priežiūra labiausiai susirūpina žiemą, kai klimatas grasina atšiauriu šalčiu. Apsivyniojame keliais šalikais, domimės, kokie kremai odą saugos, efektyviai drėkins ir maitins. Ir nors šaltuoju metų laiku oda rūpintis svarbu,  nereikėtų pamiršti, jog karščiai didžiausiam žmogaus organui gali būti tokie pat kenksmingi. Todėl šiandienos įraše – apie tai, ką svarbu žinoti rūpinantis oda vasarą.

NE jautrumą saulei didinančioms procedūroms

Pilinigai, mechaninis giluminis veido valymas, lazerio procedūros – tai tik kelios procedūros, kurias geriausia susiplanuoti rudenį ar žiemą, kai saulė kur kas švelnesnė, o diena trumpesnė. Kai kurios kosmetoliginės procedūros didina odos jautrumą saulei, tad jas atliekant išauga tikimybė “užsiauginti” vieną kitą pigmentinę dėmelę ir paruošti dirvą naujoms raukšlelėms. Geras kosmetologas,  žinoma, visuomet įspės apie galimą riziką, tačiau prieš gulantis į baltąją kėdę nepakenks pasidomėti ir pačiam.

NE jautrumą saulei didinantiems ingredientams

Odos jautrumą saulei didinti gali ne tik kosmetologų naudojamos, bet ir namie tepamos priežiūros priemonės. Tokią riziką labiausiai kelia produktai, sudėtyje turintys ingredientų, didinančių odos jautrumą UV spinduliuotei, dėl ko oda tampa labiau pažeidžiama, t.y. neigiamas UV poveikis tiek paviršiniam, tiek giluminiam odos sluoksniui tampa kur kas stipresnis.

Alfa hidroksi rūgštys

Alfa hidroksi rūgštys gali puikiai papildyti odos priežiūros rutiną ir padėti išspręsti tokias odos problemas, kaip pigmentacija. Tačiau ne visi žino, jog AHA nėra geriausias pasirinkimas vasarą. Rūgštinės priemonės šalina negyvas odos ląsteles ir skatina odos atsinaujinimą, tačiau tuo pačiu didina odos jautrumą saulei. Net ir ne vasaros metu naudojant priemones su AHA būtina naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Todėl vasarą su AHA draugauti derėtų ypatingai atsargiai. Daugiau apie AHA rūgštis kviečiu skaityti įraše “Dėmesio centre: AHA rūgštys gražesnei ir jaunatviškesnei odai”.

Vitaminas A

Retinolis arba vitaminas A – dažnas svečias odos priežiūros priemonėse ir tikras didvyris odos senėjimo prevencijoje. Tačiau kaip ir dauguma dalykų pasaulyje, vitaminas A turi ir tamsiąją savo pusę. Tepamas ant odos vitaminas A didina ultravioletinių spindulių daroma žalą. Daugiau apie vitamino A privalumus ir trūkumus įraše “Kosmetikos sudėčių galvosūkiai: vitaminas A draugas, priešas ar abu?”.

Eteriniai aliejai

Dauguma žino, jog kai kurie eteriniai aliejai užtepti ant odos kelia fototoksiškumo riziką. Tačiau, kurie eteriniai aliejai yra fototoksiški – vis dar diskusijų klausimas. Kadangi tai plati ir atskiro straipsnio  reikalaujanti tema, dalinuosi Natūralus ID įrašu apie jautrumą saulei keliančius eterinius aliejus, kur rasite ir sąrašą eterinių, kurių galbūt reikėtų pasisaugoti.

TAIP apsaugai nuo neigiamo saulės poveikio

Keliaujant atostogauti, įsimesti apsauginį kremą nuo saulės daugeliui jau tapo įprasta. Tačiau ar tikrai ultravioletiniai spinduliai kenkia tik ilsintis pajūryje? Būtinybę saugotis nuo UV spindulių reikėtų prisiminti kiekvieną dieną. Kadangi vasarą dienos ilgesnės, o saulės aktyvumas didesnis, geriausia rinktis kremus su SPF 30 +. Jeigu nepaisant ankščiau aptartų rizikų naudojamos odos jautrumą saulei didinančios priemonės, patartina rinktis dar stipresnę apsaugą arba dienos bėgyje kremą tepti pakartotinai. Daugiau apie tai ką svarbu žinoti renkantis tokio tipo produktą, kviečiu skaityti įrašuose “Kremų nuo saulės ABC” ir “5 geri kremai nuo saulės su mineraliniais filtrais”.

TAIP vitaminui C

Vitaminas C  be jokios abejonės naudingas visus metus, tačiau vasarą jo super galios išauga kelis kartus. Tepamas ant veido vitaminas C slopina laisvųjų radikalų aktyvumą, didina kremų nuo saulės efektyvumą, šviesina pigmentines dėmes ir didina kolageno, lemiančio odos stangrumą, gamybą. Norint išnaudoti visus vitamino C privalumus, geriausia į savo rutiną įtraukti vitamino C serumą. Daugiau apie vitaminą C galite sužinoti įraše “Kosmetikos superherojus vitaminas C ir įdomūs faktai”.

TAIP odos drėkinimui

Drėkinantys veido kremai, drėkinančios veido procedūros ir didesnis išgeriamo vandens kiekis padeda vasarą palaikyti tinkamą drėgmės balansą, neleidžia odai išsausėti ir prarasti sveiko spindesio. Žinoma, tam, kad išlaikyti tinkamą drėgmės balansą, lygiai taip pat svarbu jos nesausinti. “Ne” sausinančioms priemonėms jau tariau rašydama apie odos priežiūrą žiemą. Jeigu jaučiate, jog vasaros karščio veikiama oda praranda drėgmę, kviečiu peržvelgti naudojamų priežiūros priemonių sudėtis ir įsitikinti ar situacijos neblogina tokie ingredientai, kaip: alkoholis (alcohol, alcohol denat, isopropyl alcohol, ethanol, ethyl alcohol); natrio laureto sulfatas (sodium lauryl sulfate) ar beta hidroksilinės rūgštys (pavyzdžiui, salicylic acid). 

Rekomenuojami skaitiniai

  1. Natūralus ID: Jautrumą saulei keliantys eteriniai aliejai 
  2. Kosmetikos DNR: Saulėje nudegusios odos priežiūra
  3. Kosmetikos DNR: Kremai nuo saulės vėžio nesukelia
  4. Paula Choice: Sun Care

Jeigu turite klausimų, pastebėjimų ar pageidavimu ateities įrašams – susitinkame komentaruose!

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

0 komentaras

Susiję įrašai

Komentarai

Read previous post:
Portugalijos kelionių gidas (2): LISABONA

Iki šiol, ruošdamasi susipažinti su nauja Europos sostine (ar tai būtų Paryžius, Londonas, Roma ar Ryga) turėdavau pakankamai ryškų įsivaizdavimą...

Close