Portugalijos kelionių gidas (2): LISABONA

written by Živilė 2017-07-06

Iki šiol, ruošdamasi susipažinti su nauja Europos sostine (ar tai būtų Paryžius, Londonas, Roma ar Ryga) turėdavau pakankamai ryškų įsivaizdavimą ką netrukus išvysiu. Tačiau pakuojantis kuprines į Lisaboną net nenujaučiau kokie vaizdai mane pasitiks ar koks jausmas užplūs klaidžiojant po jos gatves. Nebuvau susidariusi Lisabonos vaizdo nei iš filmų, nei knygų ar pasakojimų. Galbūt todėl buvau visiškai nepasiruošusi tam, kas manęs laukė.

Pasakyti, jog Lisabona – graži būtų tas pats, kas pavadinti karališkus pietus užkandžiu. Ji pasakiška ir tikriausiai viena žaviausių lankytų vietų. Kartais bandau sau paaiškinti kas būtent mane taip pakerėjo: ar plačios alėjos, ar gražiomis plytelėmis išdekoruoti namai, ar šalia nusidriekęs vandenynas ar žmonių pokalbių ir juoko pilnos gatvės. Tačiau kiekvienas paaiškinimas pernelyg paprastas, nes Lisabona turi kur kas daugiau. Ji dovanoja laisvės pojūtį, kurį pajutus negali nustoti šypsotis, o gal net verkti tuo pačiu metu. Todėl iki šiol, manau, vienintelė mūsų kelionės klaida buvo per trumpas čia praleistas laikas.

Vaikščiojimo turai

Tęsdami kelionių tradiciją, pirmąją dieną Lisabonoje susiruošėme į pasivaikščiojimą turą. Tokių ir panašių turų Lisabonoje netrūksta, todėl žemiau palieku pavadinimus kelių, kuriuos svarstėme. Pasitikėdami teigiamais žmonių atsiliepimais pasirinkome nemokamą “Lisbon Cill-Out” trukusį geras tris valandas, per kurias pėstute apėjome pagrindines ir gražiausias miesto vietas. Nors negalėčiau pasakyti, jog tai buvo geriausias kada turėtas turas ir tikrai neprilygo Porto mieste turėtai patirčiai,  savo pasirinkimu nesigailėjome. Net ir ne su tokiu tobulu gidu gavome begalę įdomios informacijos ir svarbiausia atradome vietas, kurių patys greičiausiai nebūtume aplankę.

  • Lisbon Chill-Out Free Tour. Kiekvieną dieną nuo 10:00 iki 16:30. Susitikimo vieta: Praça Luís de Camões (Luís de Camões Square). Turo trukmė: 3 valandos. Išankstinė registracija nėra būtina.
  • Sandeman’s Free Tour of Lisbon. Kiekvieną dieną 10:00, 11:00 ir 14:00. Susitikimo vieta: Largo de Camões. Turo trukmė: 3 valandos. Reikalinga išankstinė registracija.
  • Alfama turas. Susitikimo vieta Saint George castle, rua do Chao da Feira). 11 valandą ir 16 valandą. Turo pabaiga Museo do Fado. Turo trukmė 1 val. 30 min. Reikalinga išankstinė registracija.
  • Belem turas. Susitikimo vieta – Belém National Palace (Palácio de Belém). Turo trukmė: 1 val. 30 min..Turo pabaiga šalia Monument of Discoveries. Reikalinga išankstinė registracija.

Lankytinos vietos

Alfama

Kadangi esame laimės kūdikiai, antrąją kelionės dieną užtaikėme ant didžiausios Lisabonos šventės ir galėjome ne tik grožėtis spalvingais papuošimais, bet ir sudalyvauti visose renginio linksmybėse: nuo didžiulio parado iki šokių sausakimšose gatvėse bei ant griliaus kepamų sardinių ragavimo. Šventės epicentras buvo Alfama – seniausias Lisabonos rajonas. Išgyvenęs  XVIII a. vykusį žemės drebėjimą, nuo žemės nušlavusį didžiąją dalį miesto, dabar Alfama yra autentiškiausia miesto dalis. Jei į rajoną užklysite įprastą dieną, geriausia su juo susipažinti tiesiog pasiklystant, kas tikrai įmanoma, mat Alfama raizgyte išraizgyta siauromis gatvelėmis.

Miradouro da Graça 

Jeigu teko atsiversti bent vieną miesto gidą, tikriausiai, žinote, jog Lisabona – 7 kalvų miestas. O tai garantuoja ne tik galimybę pasportuoti (laipiojant į viršų ir atgal..), bet ir fantastiškas panoramas. Viena tokių vietų, iš kurios kaip ant delno matosi visa Lisabona yra Miradouro da Graca.

Bairro Alto

Bairro Alto – viena iš tų vietų, kurios keičiasi priklausomai nuo dienos meto. Jei šviečiant saulei, Bairro Alto atrodo kaip tipinis portugalų kvartalas, tai vakare vieta užsipildo žmonių šurmuliu, gardžiais kvapas ir muzika. Apžiūrėjus lankomiausias miesto vietas ir pradėjus grėsmingai artintis vakarui, būtent į Bairro Alto geriausia keliauti vakarienei.

Baixa

Žemutinė Lisabonos dalis apstatyta neoklasikinio stiliaus, iš likusio miesto smarkiai išsiskiriančiais pastatais. Taip yra todėl, jog XVIII a., po visą griaunančio žemės drebėjimo, Baixa buvo perstatyta iš pagrindų. Dabar, šis elegancija dvelkiantis rajonas yra vieta, kur verda gyvenimas. Baixa gali didžiuotis sutvarkytomis gatvėmis, jaukiomis kavinukėmis, populiariomis parduotuvėmis ir didžiule, fontanais papuošta Rossio aikšte.  Puiki vieta pasivaikščiojimui, apsipirkimui, dailioms nuotraukoms ir puodeliui kavos. Baixa įsikūrusi ir Lisabonos rūmų aiškė – Praça do Comércio, kurią drąsiai pavadinčiau labiausiai įstrigusia miesto vieta.

Maistas

Mili restoranas

Ar kada nors teko užklysti į pačią neišvaizdžiausią miesto kavinę, užsisakyti vakarienę (ar pietus) ir suprasti, jog kažkokiu būdu atradai pačią puikiausią vietą? Būtent taip nutiko mums, kai dėka TripAdvisor rekomendacijų užsukome į Mili restoraną. Tiesa, žodis restoranas čia kiek klaidinantis. Mili – tai labai maža kavinukė su vos keliais staliukais ir nedideliu meniu. Nors aprašyme rašoma, jog čia tiekiami patiekalai yra portugališki-indiški, iš tiesų maistas primena kažką, ką ragautum svečiuose pas mamą ar draugą mėgstanti gaminti. Viskas super paprasta, tačiau skanu ir šviežia. Nors užvis didžiausią įspūdį paliko nuoširdi ir itin draugiška atmosfera, dėl kurios mudu čia, bendraudami su šeimininku, išbuvome daugiau nei keturias valandas.

Manteigaria

Jei priimant svečius Lietuvoje būtina juos pavaišinti naminiais šalibarščiais, tai lankantis Portugalijoje privalu sukirsti bent kelis ‘Pastel de Nataaka beprotiško skanumo desertus. Estee, kuri turi savo Lisabonos gidą, labiausiai rekomendavo aplankyti dvi vietas: Manteigaria ir Pasteis de Belem. Kaip tikri apsiėdėliai, tfu, smaližiai, žinoma, planavome aplankyti abi, bet dėl laiko stokos apsiribojome Manteigaria, kur radome skaniausius ‘Pastel de Nata’ iš ragautų visos kelionės metu.

Gyvenamoji vieta

Ieškant informacijos apie patogiausius rajonus gyvenimui, interneto žmonės dažniausiai siūlo apsistoti Baixa, Chiado arba Alfama rajonuose. Taip pat aplinkui Avenida da Liberdade – pagrindinę Lisabonos gatvę. Netoli didžiulės Liberdade alėjos apsigyvenome ir mes, kaip jau įprasta, nakvynę susiradę Airbnb. Apsistojome naujai įrengtame, minimalistiniame, tačiau labai jaukiame butuke, priklausančiame jaunam portugalui-interjero dizaineriui. Jeigu norite autentiškesnio patyrimo už tai, ką suteikia viešbutis ar hostelis, Airbnb rekomenduoju ir jums (paspaudę ant šios nuorodos gausite 25 € kreditą pirmai kelionei). 

Transportas

Lisabonos viešasis transportas puikiai išvystytas ir apima metro, autobusus, tramvajus, funikulierius bei traukinius. Visą reikalingą informaciją apie tvarkaraščius ir kainas galima rasti šiame puslapyje. Tačiau gyvenant centre ar šalia centro didžiąją dalį miesto (ar bent lankytinas vietas) galima apvaikščioti pėsčiomis. Todėl visuomeniniu transportu beveik nesinaudojome. O vienintelį kartą kai reikėjo nukeliauti didesnį atstumą prigriebėme Uberį. Tarp kitko Uber Portugalijoje pravertė ne kartą ir ne du. Tarkime, viduryje nakties keliaujant iš oro uosto jo dėka sumokėjome trigubai mažiau, nei būtų kainavęs Taxi. Jei juo dar neteko naudotis – rekomenduoju (paspaudę ant nuorodos gausite €10 pirmai kelionei).

Dienos kelionė iš Lisabonos į Sintra

Planuojant dienos keliones iš Lisabonos, paprastai rekomenduojama rinktis iš Sintra, Obidos ar Evora. Kadangi dėl laiko resursų stokos galėjome sau leisti tik vieną išvyką, pasirinkome Sintra. Priežastis subjektyvi – suviliojo paieškos sistemoje rastos nuotraukos bei  gausybė gerų atsiliepimų. Ir turiu pasakyti, jog pasirinkome sėkmingai. Sintra, tai itin vaizdingas miestelis,  įsikūręs 25 km vakarus nuo Lisabonos ir visiškai išsiskiriantis nuo bet ko, ką matėme Portugalijoje. Iš tiesų, Sintra labiau primena ne tradicinę portugalų vietovę, o pasakų miestą, kas iš tiesų nėra toli tiesos, mat čia poilsiaudavo karališkoji šeima. Sintra garsėja savo rūbais, senos pilies griuvėsiais, per visą miestą nusidriekusiais žaliais plotais ir sodais.

Lankomiausi Sintra objektai: Penos, Monseratės, Nacionaliniai rūmai, sena Maurų pilis ir Quinta da Regaleira sodas. Jeigu atrodo, jog sąrašas nėra ilgas, rizikuojate apsigauti. Nors atstumas žemėlapyje nėra didelis, Sintra kalnuota ir sunkiai apvaikštoma, todėl norint apžiūrėti visus objektus reikia visos dienos ir (pageidautina) transporto – viešojo ar nuosavo. Kadangi mudu čia atsibeldėme dienai įpusėjus aplankėme tik Sintra senamiestį, raudonai geltonai nuspalvintus Pena rūmus ir magišką Quinta da Regaleira sodą. Objektai mokomi, todėl prieš keliaujant rekomenduoju pasidomėti ne tik darbo laikais, bet ir dabartinėmis kainomis.

Įsimintiniausia miesto dalis – magiškas Quinta da Regaleira sodas.

Pati populiariausia Sintra atrakcija – raudonai geltonai nuspalvinti Pena rūmai.

Pirmoji Portugalijos kelionių gido dalis:

Portugalijos kelionių gidas (1): PORTO

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

8 komentarai

Susiję įrašai

8 komentarai

Vasarė 2017-07-06 - 18:37

Tai kaip, ar aplenkė Italiją? :))

Beje, nesinaudodami viešuoju transportu Lisabonoje praradote vieną iš įstabiausių sostinės patyrimų – važiavimą tramvajumi. Yra tekę ir kituose miestuose juo važiuoti, bet Lisabonoje tai buvo kažkas TOKIO vien dėl to, kad dauguma tramvajų neturi langų ir yra atviri, o važiuojant nesibaigiančiais kalneliais vėjas traukia pro visus plyšius ir plaukus. Nuo tada prasidėjo iki dabar trunkanti meilė tramvajams, nesunkiai pralenkusi metro. 😀

Dėl Sintros pritariu, žavus miestelis, o Quinta da Regaleira, prisimenu, paliko įspūdį. Džiugu, kad kelionė patiko ir, kita vertus, liūdna, nes pačiai norisi. 😀 Gal kada nors…

Reply
Živilė 2017-07-07 - 01:25

Sunkus klausimas! Portugalija beprotiškai patinka, tačiau Italijai jaučiu daugiau sentimentų. Kadangi kurį laiką ten gyvenau, daugiau apkeliavau, mokiausi kalbą, su pačia kultūra geriau susipažinus 🙂 O tau kuri šalis paliko didesnį įspūdį? 🙂

Reply
Vasarė 2017-07-08 - 13:09

O, na taip, sentimentai ir nostalgiją daug ką lemia, suprantu. 🙂 Man pačiai, nežinau, irgi sunku išsirinkti, abi šalys lygiavertiškai nuostabios. Bet jei tektų antrą kartą keliauti, vis tiek traukčiau į Portugaliją – nežinau, tiesiog KAŽKAS ten taip baisiai traukia. 🙂 Bet ir Italija žavinga… Ai, nebežinau. 😀

Reply
Vaida 2017-07-07 - 10:21

Mmm, aš jau instagram’e tavo nuotraukas žiūrėjau seilę varvindama, o dabar paskaičius galvoju, kad tikrai reiks kada nors nulėkti, kai grįšiu į Europą. Ačiū, kad daliniesi! 🙂

Reply
Živilė 2017-07-08 - 11:17

Ačiū, Vaida! Kalbant apie Instagram ir seilės varvinimą, tavo vaizdai iš Australijos fantastiški!

Reply
Monika 2017-07-07 - 21:22

Labai įdomus ir informatyvus įrašas 🙂 O nuotraukos privertė šypsotis, na be galo gražios!

Reply
Živilė 2017-07-08 - 12:40

Smagu girdėti, jog patinka! :)) Siunčiu didelį ačiū, kad pametėjai idėją keliauti į Portugaliją, vietoj Ispanijos 🙂

Reply
Monika 2017-07-08 - 16:08

Aš džiaugiuosi, kad atsižvelgei ;p (atsiprašau visų, kam labai patinka Ispanija :))

Reply

Komentarai

Read previous post:
MĖNESIO MĖGSTAMIAUSI: muzika, asmenybė, kelionės, kosmetika ir kt. | 2017 BIRŽELIS

Kelionė Laikas praleistas keliaujant, tikriausiai, pasmerktas būti nuostabiu. Birželio mėnesį kartu su draugu išnaršyta Portugalija yra vienas didelis "mėnesio mėgstamiausias"....

Close