Savaitgalis dviračių mieste | Kopenhaga

written by Živilė 2016-11-15

Artėjant antrajam mėnesio savaitgaliui, su Olegu pabėgome į undinėlės ir dviračių miestą – Kopenhagą. Dalį kelionės akimirkų jau spėjau parodyti Instagram paskyroje (@zivile.ku), tačiau gerais įspūdžiais pasidalinti norisi ir čia. Jei planuojate kelionę į Danijos sostinę ar tiesiog smalsu, kaip praleidome laiką – kviečiu pasižvalgyti!

ATMOSFERA. Kopenhaga – vienas iš tų miestų į kurį norisi grįžti dar kartą. Visuomet kažkur skubantys dviratininkai, išskirtinai jaukios kavinės, akmenuotos gatvės, skanus maistas, skandinaviški interjerai ir itin draugiški žmonės sukuria nepakartojamą atmosferą. Nors miestas nėra didelis, čia lengva pasiklysti laike ir pamesti valandas. Todėl svarbiausia – nepradanginti fotoaparato, mat ant kiekvieno kampo atsiveria kažkas, ką norisi įamžinti!

APRANGA. Kaip ir prideda, buvome pasiruošę visiems orų išbandymams. Visa laime, su orais kaip reta nuskilo – jokio sniego, lietaus ar apsiniaukusio dangaus. Tik šiek tiek šalčio bei vėjo, kuris negailestingai taršė plaukus ir velniškai išsausino lūpas (maža kaina už  tobulą savaitgalį). Visgi, planuojantiems kelionę į šį miestą šaltuoju periodu, reikėtų nusiteikti, jog šalikai, skėčiai, kapišonai, pirštinės, šilti megztiniai ir patogūs batai – visiška būtinybė.

LANKYTINOS VIETOS. Kadangi pirminis tikslas buvo aplankyti čia gyvenančius draugus, lankytinų vietų iš anksto neplanavome. Plano nebuvimas, manau, pasiteisino, mat leidome sau tiesiog mėgautis kelione ir gera kompanija, nesijaudinant, jog nespėsime kažko pamatyti. Juk visada galima grįžti, tiesa? Tačiau, jei išvyką, skirtingai nei mes, planuoti norite, dalinuosi trumpu, labiausiai įstrigusių vietų sąrašu:

  • Naujasis Uostas (Nyhavn). Lankomiausioje Kopenhagos vietoje randasi spalvoti miesto namai, puošiantys daugumą miesto atviručių ir reklaminių lankstinukų.
  • Undinėlė – miesto simboliu tapusi H. K. Anderseno pasakos herojė kur kas mažesnė, nei tikėjausi, tačiau neabejotinai žavi.
  • Rosenborg pilis – centre stūksanti pilis apsupta nuostabiai gražių Karaliaus sodų.
  • Botanikos sodas – tobula vieta ramiam pasivaikščiojimui ir iš anksto pasiruošto sumuštinio kramsnojimui.
  • Kristianija. Vietoje įprastinės miesto tvarkos ir ramybės, čia rasite  piešinius ant sienų ir stiprų rūkomos žolės tvaiką. Gal ir ne pats žaviausias rajonas, tačiau tikrai įdomus, tad jei Vilniuje mėgstamiausia jūsų vieta yra Užupio Galera, Kristianijos neaplenkite.
  • Strøget gatvė prasideda nuo gražiosios Miesto rotušės aikštės (Rådhuspladsen) ir baigiasi ties Naująja karališkąja aikšte (Kongens Nytorv aikšte). Miesto širdyje įsikūrusi gatvė -tikra šopoholikų svajonė, mat čia pilna tiek paprastų, tiek beproto prabangių parduotuvių.
  • Kødbyen / Meatpacking District – kiek atokesnis nuo lankomiausių miesto vietų ir turistų šurmulio. Tiesą sakant, jeigu nebūtų nusivedę draugai, greičiausiai net nebūtume pakliuvę į šį rajoną. Tačiau jei mėgstate itin neformalią (ale loftinę) aplinką ir ieškote kur pavakarieniauti, buvęs mėsos pakavimo kompleksas – vertas dėmesio!

Jei turite rekomendacijų ką dar galima pamatyti Kopenhagoje, pasidalinkite – sudarysiu sąrašą kitam kartui!

Copenhagen opera house

Copenhagen opera house

Nyhavn Harbour

Nyhavn Harbour

Inderhavns Bridge

Inderhavns Bridge

Church of Our Saviour

Church of Our Saviour

Christiania

Christiania

kopenhaga_keliones_02

Nørreport

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

2 komentarai

Susiję įrašai

2 komentarai

Kristina 2016-11-21 - 11:02

Būtinai sekantį kartą siūlyčiau aplankyti Experimentarium’ą, ten veikia food truck market’as, superinė vieta, jeigu norite paragauti įvairių pasaulio šalių maisto nerestoraiškoj aplinkoj! Maistas šviežias ir nepaprastai skanus, pradedant steiku, baigiant itališkais ledais! Prie Botanikos sodo dar yra nacionalinė galerija, įspūdinga vieta, kurioje irgi pamiršti apie laiką ir valandas, jeigu domiesi menu, tapyba. Na, ir aišku, sun is always shining in Magasin 🙂

Reply
Živilė 2016-11-21 - 20:33

Kristina, ačiū labai už rekomendacijas, iškart užsirašau! 🙂 Tiesa, į nacionalinę galeriją labai norėjau, bet šį kartą laiko sumetimais praleidome. Kitą kartą būtinai reikės.

Reply

Komentarai

Read previous post:
aras losjonas vyrams
ARAS losjonas po skutimosi vyro, mačiusio rajono gyvenimą, akimis

Tinklaraščio draugo įrašas. Kai tau 28-ri metai, gyveni atskirai, o tėvas vis dar nuperka losjoną po skutimosi, dantų pastą bei...

Close