Makiažo bazė (1 dalis): ar man tokios reikia?

written by Živilė 2014-02-13

Būna dienų kaip tyčia, kai išvirsti iš lovos, veidrodyje pasisveikini su kito pasaulio gyventoju, o virtuvėje ištaškai vienintelę būsimos dienos viltį – paskutinį kavos puoduką. Tada mintimis grįžti į sapnų pasaulį, o kūnas teleportuojamas prie veidrodžio. Bent jau išvaizdą sulipdysiu!. “Paišai veidą?” – paklausia namų gyventojas. Atšaunu – “Paišau”.  Ir visgi tiesos tame daug, – tokių rytų akivaizdoje, makiažas ne tik grąžina į vietą veidą, bet ir suteikia drąsos. Pailsėjusi, gaivi, laiminga. The myth of makeup” kaip pasakytų Sophie Dahl. 

Sklando gandai, jog kurti įspūdį reikia pastangų. Pati, tikiu, svarbiau nepersistengti, – “Geriau mažiau, bet geriau”. Tinkamai pasirinkti produktai ir lengva ranka daro stebuklus. Vienas iš svarbių komponentų, novatoriškas naujųjų laikų atradimas makiažo bazė, gruntas arba tiesiog koreguojamasis makiažo pagrindas (angl. primer). Gal ir nebūtinas kasdienai, užtat velniškai naudingas. Beveik visos bazės palengvina skystos pudros dengimą ir padeda ilgiau išlikti makiažui. Tuo tarpu papildomos funkcijos priklauso nuo bazės tipo. Vienos užpildo veido poras ir matizuoja, kitos drėkina ir prideda skaistumo, trečios koreguoja odos spalvą ir t.t. Trumpai tariant, skirtingos priemonės kovoja su skirtingais odos (gaila, ne gyvenimo) rūpesčiais, o kad būtų lengviau išsirinkti tinkamiausią – pristatau pagrindinius bazių tipus.

MATIZUOJANČIOS MAKIAŽO BAZĖS – riebiai, mišriai odai sukurtos bazės suteikia matinį efektą ir padeda kontroliuoti riebalų gamybą.

SKAISTINANČIOS MAKIAŽO BAZĖS – sausai, brandžiai odai itin tinkamos bazės turi šviesą atspindinčių dalelių ir suteikia sveikesnės, lygesnės ir labiau spindinčios odos efektą. Paprastai tokios bazės yra labiau drėkinančios, turi lengvesnę tekstūrą, nei matizuojančios bazės.

SILIKONINĖS MAKIAŽO BAZĖS – silikonų pagrindu sukurtos bazės turi slidžią tekstūrą, tepamos ant veido užpildo išsiplėtusias poras ir smulkias raukšleles sukuriant lygesnės odos efektą

SPALVOTOS MAKIAŽO BAZĖS – padeda taisyti odos spalvinius nelygimus. Tokia bazė paprastai tepama ne ant viso veido, o tik probleminėse vietose. Galima rasti tokių spalvų bazes:

  • Žalias. Remiantis spalvų teorija, žalia spalva neutralizuoja raudoną, todėl tokios spalvos bazė praverčia, jei ant veido yra bėrimų ar turint dažnai raustančią odą.
  • Alyvų spalvos – naudojamas, jei oda atrodo pageltusi.
  • Abrikoso / persiko spalvos – nugesina odos melsvumą (pvz. matomos venos).
  • Baltas –  pagyvina ir prideda spindesio.

Verta pažymėti, jog čia išskirti tipai yra sąlyginiai, mat vieningos bazių klasifikacijos nėra. Geriausias patarimas renkantis tinkamiausią priemonę yra 1) suprasti savo odos poreikius, 2) atidžiai perskaityti gaminių aprašymus, išsiaiškinti ko galima tikėtis iš konkretaus produkto, 3) išsinagrinėti sudėtį ir įsitikinti, jog bazė draugiška odai ir sveikatai. Taip pat, bandant suporuoti turimą makiažo pagrindą su makiažo baze, svarbu prisiminti, kad panašus traukia panašų. Naudojant vandens-pagrindo pudrą, protinga rinktis vandens-pagrindo bazę. Tas pats galioja produktams su silikonu, skirtiems problematiškai odai ir t.t. Jei dviejuose produktuose esantys ingredientai “nesusidraugaus”, jie susipeš ir ant odos paliks ne itin patrauklų vaizdą.

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

2 komentarai

Susiję įrašai

2 komentarai

Žengiant į naujus metus: skaitomiausi 2014 metų įrašai | Kosmetikos užrašai 2015-01-04 - 19:19

[…] Makiažo bazė (1 dalis): ar man tokios reikia? – vienas mylimiausių praėjusių metų pradžios įrašų, todėl džiugu, jog sulaukė ir Jūsų dėmesio. […]

Reply
Nijole 2016-03-24 - 14:04

Gal žinote kur vyksta makiažo kursai Vilniuje? Norėčiau išmokti makiažo paslapčių. Pasidalinkit.

Reply

Komentarai

Read previous post:
Blakstienų tušai – Max factor “False lash effect” prieš Maybelline “Rocket volume”

Max factor "False lash effect" - vienas perkamiausių visų laikų Max Factor produktų. Apdovanojimais pagerbtas ir pirkėjų išgirtas tušas rado savo vietą...

Close